2019-05-15

Switche Cisco

Jeśli szukasz najlepszych przełączników sieciowych, powinieneś poznać switche Cisco. Marka ta istnieje na rynku od wielu lat. Początkowo zajmowała się przede wszystkim produkcja urządzeń do trasowania - tj. wyznaczani trasy i wysyłki danych w sieciach komputerowych. Z biegiem lat jednak produkuje, sprzedaje i wspiera rozwiązania sieciowe, telekomunikacyjne, a także centra przetwarzania danych i bezpieczeństwa sieciowego. Warto zauważyć, że firma rozwija także Akademię Sieciową - inicjatywę ogólnoświatową, która dostarcza specjalistycznych szkoleń z rozwiązań informatycznych i sieci komputerowych na uczelniach wyższych.

Switche Cisco https://itencio.com/pl/rozwiazania-sieciowe/switche.html - rodzaje i możliwości

Główną wizją marki Cisco było stworzenie switchy inteligentnych - dostosowujących się do najnowszych technologii. Dzięki umiejętności ciągłego uczenia się, switche Cisco miałyby zapewniać ciągłą ochronę dla centrów danych czy sieci szkieletowych. Chodzi o to, by dzięki wsparciu marki Cisco, sieć stała się intuicyjna, przez co wejdzie w nową erę.

Marka Cisco oferuje przełączniki przemysłowe - Industrial Etheret Switches. Wyróżnia je wysoka wydajność, a ich przeznaczeniem są centra danych Cisco Nexus czy Cisco Catalyst. W swojej ofercie cisco ma jednak również przełączniki kompaktowe, które sprawdzą się w małych i średnich przedsiębiorstwach. To nie wszystko: istnieją bowiem także switche Cisco dla warstwy dystrybucyjnej i dostępowej.

Jeśli pochylić się dokładniej nad tym, czym są przełączniki Industrial Ethernet, to warto podkreślić, że są one gotowe do montażu. Ich cechy charakterystyczne to wyjątkowa łatwość w użytkowaniu, którą szybko docenisz, ale także innowacyjne rozwiązania i znacznie większe bezpieczeństwo. Musisz wiedzieć, że są one zaprojektowane tak, by ich konstrukcja była odporna na wstrząsy oraz wibracje i przepięcia.

Żeby dobrze poznać ofertę, musisz także wiedzieć, że przełączniki kompaktowe Nexus, to switche Cisco umożliwiające powstanie sieci najnowszej generacji. Wszystko wynika z faktu, że dzięki nim otrzymujesz w jednej platformie zestaw wszechstronnych funkcji sieciowych centrów danych. Warto podkreślać, że to właśnie one gwarantują ci nie tylko wysoką wydajność, ale także agregację i gęstość dla rdzenia. Musisz także wiedzieć, że tego rodzaju switche Crisco obsługują naprawdę spore spektrum narzędzi open-source.

Switche Cisco to także przełączniki kompaktowe Cisco Catalyst. Te natomiast wyróżniają się najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Należy jednocześnie podkreślić, że pozostają one bardzo elastyczne i są wyjątkowo łatwe w instalacji. Tego rodzaju switche Cisco pozwalają na uruchomienie sieci LAN z uproszczoną obsługą.

Warto wspomnieć, że switche Cisco to także Catalyst 2960 lub Catalyst 3560 - te natomiast nie mają w swojej budowie wentylatora. Co to oznacza? Ich działanie odbywa się niemal bezdźwięcznie. Są wyjątkowo niewielkich rozmiarów, dzięki czemu tego rodzaju switche Cisco idealnie sprawdzą się w niewielkich biurach i tam, gdzie infrastruktura znacząco utrudnia ich klasyczny montaż. Można je bowiem zamontować w niemal każdym miejscu - na ścianie, pod biurkiem etc. Należy podkreślić, że to zmniejsza także koszt okablowania, który wbrew pozorom może mocno nadszarpnąć budżet.


Zobacz także