2019-05-09

Obraz na płótnie - czego powinieneś dowiedzieć się podczas wizyty w drukarni

Niezależnie od tego, czy planujesz wydrukować obraz ze zdjęcia znalezionego w sieci, będzie to reprodukcja słynnego obrazu czy też twoje rodzinne zdjęcie z wakacji - musisz wybrać dobry materiał. To podstawowa sprawa, jeśli chcesz cieszyć się pięknym efektem dopasowanym do Twojego wnętrza i nie żałować. Każde, nawet najpiękniejsze mieszkanie, może stracić swój urok przez źle dobrane dodatki. Jeśli więc planujesz taki zakup dla siebie lub swoich bliskich, podpowiadamy to, co powinna powiedzieć ci każda drukarnia, a co niekoniecznie znajdziesz w sieci pod hasłem “trykkeri oslo https://trykknorge.no/“.


Mimo upływu lat i wciąż zmieniającej się mody, obrazy na ścianach ciągle pozostają w kręgu zainteresowań większości. Zmienił się jedynie styl. Kiedyś królowały klasyczne obrazy, reprodukcje wielkich malarzy, krajobrazy i martwe natury. Wszystko to zaś oprawione w ciężkie, zdobione, najlepiej złote ramy, które sprawiały, że obraz stawał się bardziej elegancki, a całe pomieszczenie robiło wrażenie szlachetnego.


Dzisiaj większość z nas decyduje się na znacznie lżejsze rozwiązania, które nie pompują aż tak atmosfery. Bardzo często chcemy także drukować własne, rodzinne zdjęcia. Możemy robić to, nie wychodząc ani na chwilę z domu. Istnieją bowiem drukarnie on-line, które wykonają całą pracę na twoje zamówienie, a gotowy obraz przyniesie ci kurier. Okazuje się jednak, że gdy wpiszesz w wyszukiwarkę “trykkeri oslo”, znajdziesz mnóstwo ofert, które wymagają od ciebie znajomości materiałów. A skąd przecież miałbyś wiedzieć, czym różni się od siebie poliwinyl, szpachla czy canvas? Przecież chciałeś mieć tylko ładną ozdobę w sypialni czy salonie!

Najlepsze płótno na fotoobraz

Jeśli jesteś już na stronie znalezionej pod hasłem “trykkeri oslo” i finalizujesz zamówienie, a tam pojawia się konieczność wyboru materiału, musisz koniecznie dowiedzieć się, czym one się od siebie różnią. Prawidłowe dobranie materiału na fotoobraz to gwarancja twojego zadowolenia i dopasowania obrazu do twojego wnętrza.

Jakie są rodzaje płótna na fotoobraz?

  • poliwinylowe

Jeśli w ofercie, którą znalazłeś pod hasłem “trykkeri oslo”, znajduje się sztuczne płótno poliwinylowe, to znaczy, że drukarnia daje ci możliwość wydrukowania wiernej kopii swojego zdjęcia. Będzie połyskujące, a kolory będą bardzo intensywne. Taki wydruk będzie pasował do niemal każdego wnętrza.

  • bawełniane canvas

Canvasowe płótno to klasyka, z której korzystają malarze. To w zasadzie najczęściej wybierany rodzaj zdjęcia na płótnie, bo struktura, która ma wyraźnie zarysowane sploty wygląda bardzo estetycznie i szlachetnie. Idealnie sprawdzi się w ciepłych, drewnianych wnętrzach, ale bez trudu odnajdzie się również w nowoczesnym M1.

  • bawełniane szpachlowane

Szpachla to zdecydowanie wersja dla tych, którzy cenią nowoczesny design. Fotoobraz na bawełnianym płótnie szpachlowym będzie wyglądał jak tynk, który nie został dokładnie rozprowadzony, a już zdążył wyschnąć.

Zobacz także