2019-05-24

Jak wybrać telefon stacjonarny do firmy - bezprzewodowy czy tradycyjny?

Nietrudno zauważyć, że popularność telefonów stacjonarnych znacząco w ostatnich latach spadła. Wszyscy bowiem posiadamy już telefony komórkowe, które są nie tylko coraz tańsze, ale także coraz łatwiejsze w obsłudze, dzięki czemu mogą z nich korzystać także osoby starsze i nieobyte z nowoczesną technologią. Okazuje się jednak, że telefony stacjonarne wcale nie zniknęły - wciąż są nieocenione w firmach. Jak wybrać najlepszy telefon stacjonarny do firmy? Czy wziąć najtańszy telefon stacjonarny, czy lepiej przyjrzeć się jego funkcjom i możliwościom?


Telefon stacjonarny do firmy

Jest kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę, gdy wybierasz telefon stacjonarny do firmy. Okazuje się bowiem, że producenci w momencie przejęcia rynku przez telefony komórkowe znacząco zmienili swoje podejście i wyposażyli je w szereg nowych możliwości. Najtańszy telefon stacjonarny to nie jest najlepszy pomysł, chociaż jasne, że nikt nie chce przepłacać. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na:

  • czytelny i duży wyświetlacz
  • jak najwyższą jakość dźwięku
  • możliwość nagrywania rozmów
  • możliwość zapisywania połączeń nieodebranych
  • nieocenioną funkcję sekretarki
  • możliwość wpisu numerów w bogatej książce telefonicznej

To oczywiście dopiero początek tego, na co powinieneś zwrócić uwagę. Jak widzisz - nie ma tu mowy o cenie. Najtańszy telefon stacjonarny to nie zawsze najlepszy pomysł. Dzisiaj pomożemy ci zdecydować, czy telefon stacjonarny dla firmy powinien być klasyczny na kablu, czy może raczej bezprzewodowy.

Telefon stacjonarny do firmy: na kablu czy bezprzewodowy?

Zanim zaczniesz sprawdzać, który najtańszy telefon stacjonarny będzie spełniał twoje oczekiwania, upewnij się, jakiego modelu szukasz: bezprzewodowego czy tradycyjnego przewodowego?

Warto podkreślić, że telefon stacjonarny bezprzewodowy daje ogromną swobodę osobie, która z niego korzysta. Może ona bowiem prowadzić swoją rozmowę z niemal każdego miejsca, bo w żaden sposób nie ogranicza jej niewygodna słuchawka zaczepiona na kablu, który przecież nigdy nie jest zbyt długi. W skład telefonu stacjonarnego bezprzewodowego wchodzą: stacja dokująca, która musi być podłączona do źródła energii (czyli gniazdka z prądem) oraz drugiego gniazdka - telefonicznego oraz słuchawka, którą zasilają baterie. Nawet najtańszy telefon stacjonarny bezprzewodowy powinien być wybierany ze względu na zasięg i czas pracy baterii. Okazuje się, że zasięg telefonu może różnić się znacząco: od kilku do nawet kilkuset metrów. Firmy powinny decydować się na ten z dużym zasięgiem.

Telefon stacjonarny przewodowy z pewnością znasz z swojego domu. Stacja dokująca w tym przypadku na stałe połączona jest ze słuchawką poprzez przewód, który - choć czasem dłuższy - nie zapewnia takiej swobody rozmówcy jak telefon bezprzewodowy. Sprawdzi się na pewno w biurach, gdzie pracuje jedna lub dosłownie kilka osób.

Zobacz także