2019-04-15

Foteliki samochodowe

Foteliki samochodowe to doskonały i bezpieczny sposób na transport dziecka w samochodzie. Nie jest ważne, czy dziecko ma ledwie parę dni, czy też kilka lat, foteliki samochodowe są dostosowane do wieku i można je odpowiednio regulować, w zależności od zapotrzebowania, na przykład w Warszawie.


Samo zapotrzebowanie na tego typu rozwiązanie problemu bezpiecznego przewożenia dziecka w samochodzie stało się kwestią wręcz palącą, tym bardziej, kiedy po ulicach zaczęło poruszać się coraz więcej pojazdów mechanicznych. Liczba wypadków, która na przestrzeni dziejów została odnotowana, szczególnie wtedy mroziła krew w żyłach, kiedy brały w niej udział właśnie dzieci. Podczas uderzenia powstaje siła mogąca wyrwać drzewo z korzeniami. Małe, delikatne ciałko dziecka nie ma z tym najmniejszych szans, by wyjść z takiego wypadku cało. Właśnie z uwagi na rozmiary, nie można było zastosować do tej pory używanych zabezpieczeń, to jest pasów bezpieczeństwa, ponieważ nie spełniały swojego zadania w optymalny sposób. Dzięki wejściu do użycia fotelików samochodowych, oraz wprowadzeniu ich bezpiecznego, trwałego montażu w każdym dostępnym modelu samochodu, liczba wypadków śmiertelnych z udziałem dzieci zmniejszyła się, często to właśnie fotelik samochodowy uratował dziecko przed niechybną śmiercią. Nikt więc nie wątpi, że foteliki doskonale spisują się, jako sposób na poprawę bezpieczeństwa oraz ochrona życia dla naszych pociech.

Konstrukcja fotelika samochodowego opiera się na obudowie, wykonanej z tworzywa sztucznego, o wysokim stopniu trwałości i odporności na wstrząsy, lub uderzenia, oraz miękkiej warstwy wewnętrznej, najczęściej wykonanej z pianki, bądź tworzywa naturalnego, który zapewnia dobry stopień amortyzacji podczas wstrząsów, jeżeli chodzi o foteliki samochodowe.


Dla dzieci najmłodszych została jeszcze dołożona specjalna wkładka, pozwalająca ułożyć i odpowiednio zabezpieczyć w niej maleństwo w taki sposób, by miało ono swobodny dostęp do powietrza, a jednocześnie w razie uderzenia było optymalnie chronione. Oczywiście, foteliki samochodowe posiadają również odpowiednie zabezpieczenie w formie szelek blokujących nadmierne ruchy dziecka, a jednocześnie dające mu pewien stopień swobody. Dzięki temu podróż może przebiegać małemu podróżnikowi w przyjemny, wygodny sposób. Dziecko, będąc umieszczone w foteliku samochodowym, znajduje się w pozycji od leżącej poprzez półleżącą, a zakończywszy na całkowicie leżącej. Daje to możliwość wybrania optymalnego sposobu znalezienia pozycji dla dziecka i umożliwienie mu w każdej chwili drzemki lub zabawy. Pozycja fotelika, połączona z usypiającym brzmieniem silnika lub muzyką płynącą z radia, albo rozmową osób siedzących obok powoduje najczęściej, że dziecko podczas podróży zasypia i budzi się dopiero podczas postojów lub już w miejscu docelowym.


Foteliki samochodowe, a szczególnie ich wewnętrzna część, zostały pokryte odporną na zabrudzenia materią, ułatwiającą czyszczenie, gdy podczas podróży zdarzają nie wypadki. Jak wiadomo, kiedy w okolicy są dzieci, wypadki zdarzają się bardzo często, dlatego ułatwienie w sprzątaniu ich jest miłym gestem ze strony producentów do rodziców i opiekunów.

Zobacz także